SOSYAL MEDYA KULLANICILARININ DİKKATİNE!

SOSYAL MEDYA KULLANICILARININ DİKKATİNE!
27 Aralık 2017 Çarşamba 14:13

Yenihaber

Milyonlarca kullanıcısı olan Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook'un, anlık mesajlaşma uygulaması Messenger'da ortaya çıkan büyük tehlikenin giderek yayıldığı iddia edildi.

Facebook Messenger kullanıyorsanız bu haberimizi dikkatlice okumanızda fayda var. Zira Facebook Messenger'dan, arkadaş listenize zararlı yazılımın yüklendiği video dosyasının bağlantısını gönderen program, hesabınızın başkasının eline geçmesine neden olabileceği gibi, paranızı da çalabiliyor.

Özellikle son aylarda bilgisayar korsanları,(hacker) söz konusu zararlı yazılımı mümkün olduğunca çok kişiye bulaştırmak istiyor. Facebook Messenger üzerinden kripto para toplayan zararlı yazılımı yayan saldırganlar, ne kadar çok kişiye ulaşırsa o kadar çok kazanç elde ediyor.

Trend Micro siber güvenlik firmasının 'Digmine' adını verdiği bot yazılımın, video dosyası formunda tasarlandığı ve sadece Messenger'ın masaüstü versiyonu aracılığıyla bulaştığı ifade ediliyor. Google Chrome tarayıcısı vasıtasıyla bulaşan zararlı yazılım, neyse ki mobil cihazlarda çalışmıyor. Fakat yine de zarar verme kapasitesi bir hayli yüksek olan 'Digmine'  adındaki yazılıma dikkat etmeniz gerektiği konusunda uyaralım. Bir anda hem Facebook hesabınızdan hem de paranızdan olabilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz