Son anda kurtuldu...

Son anda kurtuldu...
26 Haziran 2018 Salı 16:58

İHA

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, bir sürücünün yerde yatan köpeğe çarpıp kaçma anı güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Köpeğin sahibi Anıl Karataş sorumsuz sürücüye tepki gösterdi.

Karadeniz Ereğli'de  26 Haziran 2018 Salı sabah saatlerinde yaşanan olayda bir minibüs sürücüsü akaryakıt istasyonundan yakıt aldıktan sonra dönüş yaptığı sırada yerde yatan köpeğin üzerinden geçmeye çalıştı. Görütülerin sosyal medyada yayılması üzerine şoför büyük tepki aldı.

Minibüsü fark edip son anda kaçmayı başaran Sibirya Kurdu cinsi “Şivas” isimli köpek acılar içerisinde dakikalarca bağırdı. Köpeğin sahibi Anıl Karataş köpeğinin tedavisini yaptırırken, minibüs sürücüsüne ise tepki gösterdi. Karataş olayla ilgili olarak gazetecilere yaptığı açıklamada “67 TS 193 plakalı araç buradan mazot almış. Geri geri geliyor ve bizim hayvanda yolun ortasında yatıyor. Hiç onu görmemezlikten gelmiş, üzerinden geçmiş. Hayvan son anda kaçmış, ayağına denk gelmiş. Kaçmış, gitmiş. Adamda burada hiç durmadan yoluna devam ediyor. İnsan bir merak eder ‘Ne oldu bu hayvana? Bir şey oldu mu?’ Burayı yıkmış, bağırmış, ağlamış burada. Herkes duymuş burada. Beni sabah 07.30’da aradılar evden, baktık hayvana Allah’a şükür bir şey yok. Ayağında zedelenme var, biraz topallıyor ama onun dışında. Ne biliyim insanda biraz hayvan sevgisi olur. Hayvana çarptığın zaman bir durur bakarsın. Hiç bakmıyor. Böyle bir şey olur mu? Ben bunu yediremiyorum. İlla bir şey olması için hayvanın ölmesi mi lazım? İlla hayvanı öldürececek misin? Direk hayvanın üzerine sürmüşsün arabayı, direk. Uzaktan gelir, trafik yoğun olur anlarım. Senin hayvanı görmeme gibi bir ihtimalin yok. Sabit yolun ortasında duruyor bu hayvan. Direk vuruyorsun, gidiyorsun. Çok sinirime dokundu, çok kötü bir durum” dedi.

Köpeğine bundan sonra dükkanının içinde bakacağını anlatan Anıl Karataş ve köpeğin diğer sahibi Ozan Turan Şivas’ı sevip kendisini sakinleştirmeye çalıştı.

 

Yorumlar
  • Tahir
    26 Haziran 2018 Salı 17:56

    Sende ortalıkta gezdirme sahip çık yazık hayvana

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz