Suç örgütü operasyonunda 6 tutuklama...

Suç örgütü operasyonunda 6 tutuklama...
5 Haziran 2018 Salı 15:52

İHA

Zonguldak’ta ’çıkar amaçlı suç örgütü’ kurdukları iddiasıyla gözaltına alınan 9 kişiden 6’sı tutuklanırken, 3’ü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 22 Mayıs’ta kent merkezi ve ilçelerinde ’silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek’, ’örgüte üye olmak’, ’tehdit’, ’kasten yaralama’, ’kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ’görevi kötüye kullanma’, ’suç delillerini yok etme ve gizleme’, ’yağma ve silahla yaralama’ suçlarını işledikleri tespit edilen şüphelilere yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. O.V.’nin liderlik yaptığı iddia edilen suç örgütüne yönelik operasyonda 9 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 6 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet av tüfeği, çok sayıda mermi, kesici alet ele geçirildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, bu sabah geniş güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edildi. Savcılıktaki ifadelerinin ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan şüphelilerden örgüt lideri O.V.’nin de aralarında bulunduğu 6 kişi tutuklanırken, 3 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz