TEHLİKELİ HOBİ!

TEHLİKELİ HOBİ!
22 Mayıs 2017 Pazartesi 16:47

Timuçin ÖZAT/ Yenihaber

Zonguldak’ta, kayalıklarda olta ile balık avlamaya çalışan birçok kişi kendi canlarını riske atıyorlar.

Haber merkezi - Zonguldak’ın özellikle Fener mahallesinde, dik kayalıklarıyla bilinen uçurum bölgesinde, canlarını tehlikeye atarak balık avlayan amatör balıkçılar, bu işten zevk aldıklarını, bir nevi hobi olduğunu belirtiyorlar.

Hafta sonu, 15-20 metre yükseklikte ve uçurumun eşiğinden olta atarak saatlerce balık avlayan ve bu işi hobi haline getiren amatör balıkçılar heyecana sebep olurken, yıllardır bu şekilde balık tuttuklarını ve bölgeye alışık olduklarını kaydettiler.

Kayalıklarda akrobatik hareketlerle olta atan vatandaşlardan Sinan Şenol, “Burada balık tutanlar yörenin insanı ve kayalıklara, bu şekilde balık tutmaya alışkınlar. Bu tür yerlerde nasıl adım atılacağını, ne tür ayakkabı giyeceğini iyi bilen kişiler. Elbette hiç tehlikesi yok diyemeyiz. Ancak, dikkat edilirse bir sorun olmaz. Şimdiye kadar olta ile balık tutarken düşen kişiyi duymadım, en azından burada böyle bir olay olduğunu hatırlamıyorum. Bazen kayalıklarda mahsur kalanlar oldu ancak onlar balık tutarken değildi ve buraya alışkın olmayan kişilerdi diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.     

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz