TEMEL YETERLİLİK SINAVI BU HAFTA SONU...

TEMEL YETERLİLİK SINAVI BU HAFTA SONU...
28 Haziran 2018 Perşembe 13:16

Yenihaber

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE, 30 Haziran 2018 Cumartesi Temel Yeterlilik Sınavı ve 01 Temmuz 2018 Pazar Akademik Yeterlilik Sınavı nedeniyle uyarılarda bulundu.

Töre; " Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın birinci oturumu (Temel Yeterlilik Sınavı) 30 Haziran 2018 Cumartesi günü sabah saat 10.00’ da, ikinci oturumu (Alan Yeterlilik Sınavı) 01 Temmuz 2018 Pazar günü sabah saat 10.00’ da, Dil sınavı ise 01 Temmuz 2018 Pazar günü öğleden sonra saat 15.30’da gerçekleştirilecektir.

30 Haziran 2018 Cumartesi günü yapılacak olan birinci oturum Temel Yeterlilik Testi Sınavına 25 okulumuzun 400 dersliğinde ve Bülent Ecevit Üniversitesi’nin 6 fakültesinde 12. Sınıftan mezun olan 6600 öğrencimiz girecektir.

01 Temmuz 2018 Pazar günü yapılacak olan ikinci oturum Alan Yeterlilik Testi Sınavı ise 24 okulumuzun 216 dersliğinde gerçekleştirilecek olup 12. Sınıftan mezun olan 4300 öğrencimiz bu sınava girecektir.
Ayrıca, önceki yıllardan şansını tekrar denemek isteyenlerle birlikte 1. oturum Sosyal Bilimler sınavına toplam 9800 öğrencimiz, 2. oturum Fen ve Matematik sınavına 7800 öğrencimiz ve 3. oturum Yabancı Dil sınavına ise toplam 485 öğrencimiz katılacaktır.

30 Haziran ve 01 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan sınavlara büyük bir azim, kararlılık ve birçok hayallerle hazırlandınız. Çalışmalarınızın karşılığını almaya az bir zamanınız kaldı. Ancak başarı, bir varış noktası değil, bir yolculuktur. Unutmayın ki sınav başarısından önce iyi bir insan, iyi bir vatandaş olmak gelir. İleriki hayatınızda ulaşacağınız makam, mevki ve her türlü mesleğinizde milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacağınıza ve bu değerlerimizi hep muhafaza edeceğinize inanıyorum.
Hiç şüphesiz ki, iyi bir eğitim iyi bir gelecek demektir. İlgi, yetenek ve birikimleriniz doğrultusunda istediğiniz bir üniversiteye yerleşeceğinizi ümit ediyor, TYT ve AYT sınavlarına giren öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Özverili çalışmalarınızda sizlere hep destek veren velilerimize teşekkür ediyor, bu sınavların huzurlu bir şekilde yürütülmesini sağlayacak olan tüm yönetici, öğretmen ve görevlilere kolaylıklar diliyorum."dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz