TEZEL SORDU: GECİKTİREN ve ENGELLEYEN KİMLER?

TEZEL SORDU: GECİKTİREN ve ENGELLEYEN KİMLER?
4 Eylül 2018 Salı 19:08

Yenihaber/ Düzenleyen: Timuçin ÖZAT

Karadeniz Ereğli Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tezel, ilçede, gündem konuları arasında yer alan fakülte kampüsü ilgili yaptığı dikkat çeken açıklamalarında, “Kimler, Ereğli’ye fakülte kampüsü yapılması geciktiriyor ve engelliyor?” diye yerel yöneticilere, siyasilere ve kamuoyuna soru yöneltti.

Haber Merkezi -  Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Kdz. Ereğli Yönetimi Başkanı Hikmet Tezel, eski Devlet Hastanesi arsasına yapılması planlanan ancak 4 yıldır açıklamaların ötesinde somut bir adım atılmayan fakülte kampusuyla ilgili basın açıklamasında bulundu.

Tüm yerel yöneticilere, milletvekillerine ve sivil toplum kuruluşlarına seslenen Tezel, şu ifadelere yer verdi:

“Hepimizin bildiği gibi eski Devlet Hastanesi arsası TOKİ’ye inşaat yapılmak üzere hastane inşaatı karşılığı verilmiş idi.

Uzman arkadaşlarımızın üzerinde titizlikle çalıştığı ( Muhteviyatı, Eski Devlet Hastanesi Arsalarının Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ‘ne Fakülte Kampüsü yapılması konusunda) hazırlanan dosya’da;

2014 Nisan’da Esnaf Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurlu, 7 Esnaf Odası Başkanı, Muhtarlar Derneği Başkanı, Federasyon Başkanı, dönemin milletvekili Ercan Candan’ın katkıları ile sayın Başbakanımıza sunuldu.  Aynı dosya dönemin milletvekilleri Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar ve AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın katkıları ile Ekim 2014’de Bartın’da sayın Başbakanımıza sunuldu.

‘DÖNEMİN BAŞBAKANI MÜJDEYLE DUYURMUŞTU’

Dönemin Sayın Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Ekim 2014’te, Zonguldak’a müjdeli haber vermişti.  Eski Devlet Hastaneleri Arsaları, Fakülte Kampusu yapılmak üzere Bülent Ecevit Üniversitesi’ne devri yapılarak fakülte kampusu yapılacağını Zonguldak mitinginde ilan etmişti.

Bildiğimiz kadarıyla eski Devlet hastaneleri arsaları Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne devri yapıldı.

Avam projesi yapıldı. İnşaatının yapılması, ihaleye çıkılması için hazırlanan dosya Sayın Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü ve dönemin milletvekili Sayın Faruk Çaturoğlu tarafından ayrı ayrı Kalkınma Bakanına sunuldu ve Ereğli’nin ekonomik ve kültürel ihtiyacı olan bu konu Ereğli halkı tarafından büyük bir beklenti haline geldi.

Kimler, Ereğli’ye fakülte kampusu yapılması konusunu bu kadar geciktiriyor ve engelliyor?

TSK, GÜVENLİK ALANI İÇERİSİNE KATMAK İSTİYOR

Öyle ki bir şehirde arsa tahsisleri uygulanacak ise, imar değişikliği tahsisi belediye iman komisyonu ve Belediye Meclisi’nin yetkisinde olup,  Karadeniz Ereğli Belediye İmar Komisyonunun ve Belediye Meclisi’nin Ereğli’de, Ereğli’nin geleceği ve Ereğli halkının beklentisi göz önünde bulundurularak, Belediye İmar Komisyonu, Belediye Meclis Üyelerinin Askeriye Güvenlik Alanı Teklifini kabul etmeyeceğine inanıyorum.

Türk Milleti olarak Silahlı Kuvvetlerimizi seviyor,  desteklerimizi ön planda tutuyor, şehitlerimizi, gazilerimizi baş tacı yapıyoruz. Deniz Kuvvetlerinin emniyet şeridine almak istediği eski Devlet Hastanesi arsaları, hastane orada iken emniyetli idi. Fakülte yapıldığı zaman her öğrenci kartla kontrollü gireceği ve önünde emniyet mensubu ve özel korumaların olduğu bir durumda emniyetsiz olmayacağına inanıyoruz.

Ereğli halkının büyük beklentisi olan fakülte kampusu konusunda, Ereğli sivil toplum örgütlerinin bu kanıda hemfikir olduğunu ve birlik içinde olduğunu biliyor Sayın Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal ve milletvekillerimizden katkılarını bekliyoruz.”

   

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz