TİYATRO SENERLER SALONA SIĞMADI

TİYATRO SENERLER SALONA SIĞMADI
1 Nisan 2018 Pazar 14:04

Fedai KAÇAR

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde, Kültür ve Sanat Derneği'nin katkılarıyla Tiyatro Absürt Grubu tarafından ‘Bu İşte Bir Bor’luk Var” adlı tiyatro oyunu salonu tıklık tıklım dolduran davetliler tarafından ilgiyle izlendi çok beğenildi...

Alaplı da kurulduğu günden bugüne sürekli adından söz ettiren Alaplı Kültür ve Sanat Derneği’nin öncülüğünde Tiyatro Absürt Grubu tarafından bir ilke imza atıldı. Yazarlığını ve Yönetmenliğini Alaplı Kültür ve Sanat Derneği'nin kurucu üyelerinden Serdar Kemeray’ın yaptığı tiyatro oyunu salonu dolduran davetliler tarafından büyük beğeniyle izlendi. Salonun Alaplı’ya yetersiz gelmesi nedeniyle birçok vatandaş oyunu ayakta izlemek zorunda kaldı. ‘Bu İşte Bir Bor’luk Var” adlı tiyatro oyununda bazen komedi bazen de güncel hayattan kesitler sunularak duygulu anlar yaşanmasına sebep oldu. Madenlerde yaşanan iş güvenliği konusuna değinilen oyunda maden kazası sonucunda yaşanan o sahne sonunda bazı kişilerin ağlaması gözlerden kaçmadı. Yaklaşık 20 kişinin görev aldığı tiyatro oyunda gençlerin ilk tecrübeleri olmasına rağmen davetliler büyük keyif ve ilgiyle oyunu izledi. Tiyatro sonunda oyuna dahil olan oyunculara Alaplı Kültür ve Sanat Derneği yönetimi tarafından katılım ve teşekkür sertifikaları verildi bol bol hatıra fotoğrafı çektirildi. Oyuncular tarafından hocaları Serdar Kameray’a küçük bir hediye verildi.

Bütün oyuncu arkadaşlarına teşekkür eden Kameray; “Yönetmen ve yazar olarak afişlerde her ne kadar adının yazılmış olmasına rağmen her kelimesinde başından sonuna kadar bütün arkadaşlarımızın kendi içlerinden geldiği gibi yazdık. Bütün herkesin bir emeği var. Yazmak çok zor bir iş. Yaklaşık 3 aydır üzerinde çalıştığımız bir konuydu. Yolun başındayız ilk defa yönetmen koltuğuna oturdum. Tabi yönetmen olmak öyle kolay değil çok çalışmak gerekiyor. Ama biz bu ekiple çok işler başarırız. Arkadaşlarımın da ilk sahnesiydi bu ben onlar adına bir hatamız olduysa af ola diyorum tekrardan katılımlarınızdan dolayı bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum.”dedi.

Alaplı Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Nermin Karakaya ise; “Derneği yaklaşık 1 yıl önce kurduk. Amacımız Alaplı kültürünü dışarıda tanıtmak istiyoruz. Gerek şiirleriyle, kostümüyle, yemekleriyle, el sanatları ile yani  her şeyiyle. Derneğimiz aynı zaman da 5 Mayıs ta federasyonu da üye oldu ve derneğimiz şuan batı Karadeniz temsilcisi. Bir gün bizde yazarları, şairleri ve ressamları Alaplı’da ağırlamak istiyoruz. Bu akşam ise bir tiyatro oyunu sahnelendi. Serdar Kameray bizim kurucu üyemiz. Nisan ayında kendileri (bu ay içinde) uyuşturucu ile ilgili bir tiyatro oyunumuz sergileyecek. Ben gençlerimi tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum.”dedi.

Tiyatroyu Alaplı Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, CHP Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, CHP Alaplı Kadın Kolları Başkanı Emine Uysal, Alaplı Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Nermin Karakaya ve çok sayıda davetli izledi.

Gençler daha sonra Kdz.Ereğli 10 km yer alan  Aqua Park’ta yemek yedi müzik eşliğinde doyasıya stres attı.

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz