TSO’dan ÜYELERİNE ÖNEMLİ DUYURU

TSO’dan ÜYELERİNE ÖNEMLİ DUYURU
21 Ağustos 2017 Pazartesi 12:12

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, TSO, üyelerini vergi kayıtlarını kontrol etmeye davet etti.

Haber merkezi -Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanlığından yapılan açıklamada, oda üyelerinin vergi kayıtlarını kontrol etmesi gerektiği kaydedildi.

TSO Yönetimi tarafından yapılan açıklamada, oda üyelerinin vergi mükellefiyetleriyle ilgili şu bilgilere yer verildi: Kanun ve yönetmeliğin ilgili maddeleri gereğince, seçme ve seçilme haklarından yararlanabilmek için vergi mükellefiyeti olma şartı aranmaktadır. Bu nedenle üyelerimizin vergi mükellefiyetleri ile ilgili odamızdaki kayıtlarını kontrol etmeleri gerekmektedir.

5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca; Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimleri 2017 yılının Ekim ayında başlayarak, Kasım ayında tamamlanmış olacaktır. Vergi kayıtlarında hata olan üyelerimiz durumlarını vergi dairesinden alınmış  bir evrak ile birlikte Oda Başkanlığı’na hitaben yazılmış bir dilekçe ile Odamıza başvurarak kayıtlarının düzeltilmesini isteyebilirler.

Kanunun bu amir hükmünü yerine getirmeyen ve vergi mükellefiyeti kayıtlarını kontrol etmeyen üyelerimizin, odamızdaki mevcut vergi mükellefiyeti kayıtlarının üyelerimizce doğru olarak kabul edildiği varsayılacaktır.”

Öte yandan, oda üyelerinin vergi kayıtlarını, 05 Eylül 2017 Salı günü  mesai bitimine kadar hafta içi her gün 08:30 – 17:30 saatleri arasında TSO Hizmet binasında yer alan listelerden veya  (www.ereglitso.org.tr) internet sitesindeki vergi durum kontrol listesinden kontrol edebileceklerine de yer verildi.

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz