TÜRKİYE ŞAMPİYONU ve TÜRKİYE İKİNCİSİ ALAPLI’dan

TÜRKİYE ŞAMPİYONU ve TÜRKİYE İKİNCİSİ ALAPLI’dan
13 Mart 2018 Salı 10:32

HASAN HAŞIL

Türkiye İşitme Engelliler Serbest ve Grekoromen Güreş Şampiyonasında Alaplı Anadolu Lisesi öğrencisi Seymen Berke Nergiz Türkiye şampiyonu oldu. Milli Takım kampına katılmaya hak kazanan Nergiz, Milli Takım Kampında seçilmesi durumunda Rusya´da düzenlenecek olan Avrupa Yıldızlar-Gençler-Büyükler Güreş Şampiyonasına katılacak. Öte yandan Alaplılı Gökçer Erdoğmuş da şampiyonada ikinci olarak Milli Takım kampına katılmaya hak kazandı.

   Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonunun 2018 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye İşitme Engelliler Serbest ve Grekoromen Güreş Şampiyonası 09-11 Mart 2018 tarihleri arasında Amasya´da yapıldı. 

   Yıldızlar-Gençler ve Büyükler kategorisinde gerçekleştirilen Şampiyonaya ülke çapında 52 kulüpten 150 sporcu katıldı. 11-17 Haziran 2018 tarihleri arasında Rusya´da düzenlenecek olan Avrupa Yıldızlar-Gençler-Büyükler Güreş Şampiyonasında Türkiyeyi temsil edecek olan İşitme Engelliler Güreş Milli Takımında Alaplı Anadolu Lisesi Öğrencisi Seymen Berke Nergiz Milli Takım Kampına katılmayı hak kazandı.

   Öte yandan şampiyonaya katılan Alaplılı Gökçer Erdoğmuş da şampiyonada Türkiye ikincisi olarak Milli Takım kampına katılmaya hak kazandı. Alaplı Anadolu Lisesi Müdürü Ersin Atlıhan, “Bu vesile ile öğrencimizin başarısında emeği geçen öğrencimizin babası Murat Nergiz ve annesi Aysel Nergiz başta olmak üzere, antrönör ve öğretmenlerimizi tebrik eder, Seymen Berke Nergiz´in Milli Takım Kampında seçilmesi durumunda Rusya´da düzenlenecek olan Avrupa Yıldızlar-Gençler-Büyükler Güreş Şampiyonasında başarılar dileriz” dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz