Tarihi eser satmaya çalışan zanlı gözaltında

Tarihi eser satmaya çalışan zanlı gözaltında
4 Ekim 2018 Perşembe 12:58

iha

Bartın’da tarihi eser olduğu tahmin edilen objeyi satmaya çalışan zanlı yakalandı.

Bartın’ın Terkhaliller köyünde ikamet eden bir şahsın "Meryem Ana" figürlü baş heykeli satmak için müşteri aradığı bilgisine ulaşan Bartın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararına istinaden şüpheli şahsın evinde ve eklerinde arama yaptı. Aramada 1 adet Meryem Ana figürlü obje, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. 
Ele geçirilen obje, tarihi eser olup olmadığının kontrolü için Müze Müdürlüğüne gönderilirken şüpheli O.Y. hakkında 2863 sayılı Kültür Ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa muhalefet suçundan adli işlem, 2521 sayılı yönetmeliğe göre idari yaptırım uygulandı. Şüpheli şahsın yapılan sorgulamasında görevi kötüye kullanma suçundan arandığı da belirlendi. Zanlı jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek. 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz