Telefon dolandırıcıları tutuklandı

Telefon dolandırıcıları tutuklandı
15 Haziran 2017 Perşembe 14:02

İHA

Zonguldak'ta "Kimliğinizle kuyumcu soyulmuş" diyerek kendilerini polis olarak tanıtıp yaşlı adamdan 8 bin lirasını dolandıran iki zanlı, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre 36 yaşındaki Y.B. ve 35 yaşındaki M.Y., kent merkezinde ikamet eden yaşlı adama "Kimliğinizle kuyumcu soyulmuş" diyerek 8 bin lira dolandırdı. Dolandırıcılık zanlıları; bir başka kişiyi dolandırmak üzereyken suç üstü yakalandı. Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce gözaltına alınan Y.B. ve M.Y., emniyette suçlarını itiraf etti. İki şüpheli, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Zonguldak Adliyesi'ne sevk edildi. Cumhuriyet Savcılığınca ifadeleri alınan iki zanlı, tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.
Mahkemede ifadeleri alınan iki zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz