Tosun: 800 bin çalışanımız kadrolu olacak

Tosun:  800 bin çalışanımız kadrolu olacak
5 Aralık 2017 Salı 18:33

YENİHABER

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, taşeron İşçilerin Kadroya alınması ile ilgili son noktayı koyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile detayları açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na teşekkür ederek, 800 bin çalışanın kadroya geçeceğini söyledi.

AK Parti Grup Toplantısına katılan Zeki Tosun, Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın, taşeron işçilerin beklediği müjdeyi verdiğini, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’unun yapılan düzenlemenin detaylarını Twitter hesabından paylaştığını belirterek şunları söyledi:

“Katıldığımız Grup toplantısında konuşan Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız, 800 bin çalışanımızın ve kamuoyunun merakla beklediği Taşeron konusunda gereken müjdeyi vererek hem bizleri hem de çalışanlarımızı sevindirmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Sayın Bakanımız Jülide Sarıeroğlu’na, sonsuz teşekkür ediyorum.”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeyle ilgili şu detaylara yer verilmiştir:

 ‘SÜREKLİ İŞÇİ KADROSUNA ALIYORUZ’

Merkezi yönetimde genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçe kapsamındaki idareler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar ile sosyal güvenlik kurumlarında alt işveren işçisi olarak çalışan TÜM kardeşlerimizi, sürekli işçi kadrosuna alıyoruz.

‘BUNDAN SONRA KADROLU İŞÇİ OLACAK’

Özel sözleşmeli, geçici, bir yıllık, üç yıllık değil, sürekli işçi kadrosuna geçiriyoruz. Yaş sınırı, eğitim şartı, asıl iş, yardımcı iş ayrımı olmayacak. Bugün, bu sabah itibariyle, kamuda çalışan taşeron işçi kardeşlerimiz bundan sonra KADROLU işçi olacak.

‘BELEDİYE ÇALIŞANLARINA DA KADRO’

Belediye ve İl Özel İdarelerinde, taşeron olarak çalışan kardeşlerimiz için de yeni bir düzenleme yaptık, bu kardeşlerimiz, il özel idarelerin ve belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi olarak istihdam edilecekler

‘4C'Lİ İŞÇİLER 4B KADROSUNA GEÇİYOR’

4/C'li kardeşlerimizi de unutmadık, 4/C kapsamında çalışanları, 4/B kadrosuna alıyoruz. Böylece, 4/C kapsamındaki çalışanlarımızın bu sorununa da bir nokta koyuyoruz. Yeni düzenlemenin, 4/C'li kardeşlerimize de hayırlı olmasını diliyorum.

‘MEVSİMLİK İŞÇİ SÜRESİ UZATILIYOR’

Mevsimlik çalışan geçici işçi kardeşlerimizi de unutmadık. Yapacağımız düzenleme ile bu işçilerimizin 5 ay 29 güne kadar olan çalışma sürelerinin 4 aya kadar daha uzatılmasını sağlıyoruz.

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz