Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar (Foto galeri)

Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar (Foto galeri)
3 Eylül 2018 Pazartesi 19:09

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, düzenlenen Minikler Türkiye Taekvondo Şampiyonası il elemelerinde, Kepez Çaylıoğluspor ile Kdz.Ereğli Spor Kulübü’nden 16 sporcu derece yaparak, Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Minikler Türkiye Teakvondo Şampiyonası Zonguldak il elemeleri müsabakası Kdz. Ereğli Gençlik ve spor İlçe Müdürlüğü spor salonunda gerçekleştirildi.

Yaklaşık 100 sporcunun katıldığı müsabakalarda antrenörlüklerini Murat Kalem’in yaptığı Kepez Çaylıoğlu ile Kdz. Ereğli Spor Kulübü sporcuları 7 birincilik, 4 ikincilik ve 5 üçüncülük elde ederek birinci tamamladı. 16 sporcu elde edilen başarı ile Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Sporcuların antrenörü Murat Kalem, müsabakalara katılan tüm sporcuları kutladı.

Kalem yaptığı açıklamada; “Emeklerimizin karşılığını alt yapı projemizin meyvelerini bu müsabakada alarak çocuklar bizleri, velileri ve bizi destekleyen herkesi sevindirdi. Özgüveni olmayan çocukları Taekvondo sprunu yapmaya davet ediyoruz. Sporcularımıza her zaman destek olan Kdz. Ereğli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Serkan Keleş, Kepez Çaylıoğlu ve Kdz. Ereğli Spor kulübü başkan ve yöneticilerine, velilerimize ve bizlere bu başarıları yaşatan çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. Türkiye şampiyonasına da aynı ciddiyetle hazırlanıp Ereğli’mize ve Zonguldakımıza önce Türkiye ardından da uluslararası şampiyonluk yaşatmayı hedefliyoruz.

Ayrıca, çocuklarımız spor yaparak özgüvenlerini de geliştiriyorlar. Tüm çocuklarımızın spor yapmaya teşvik edilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Minikler Türkiye Teakvondo Şampiyonası Zonguldak il elemelerinin ardından Türkiye şampiyonluğu müsabakalarının hangi tarihte yapılacağının önümüzdeki haftalarda açıklanacağı kaydedildi.

Diğer yandan, Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazananlardan birinin de, Karadeniz Ereğli Gazeteciler Derneği (EGD) Başkanı İ. Necati Günay'ın torunu Mustafa Kemal Günay olduğu öğrenildi.   

BİRİNCİLER

Mustafa Kemal Günay, Sıraç Kahveci,Hamza Ceyhan,Aykut Arıkan, Medine Uslu, Yağmur Zeynep Bozkurt ve Ezel Karaarslan.

İKİNCİLER

Ozan Doğan, Orkun Ateş, Yiğit Poyraz Danışmaz, Berin Ateş.

ÜÇÜNCÜLER

Eren Akkaya, Batu Boz, Enes Yılmaz, Tuğberk Genç, Ahmet Emin Özdemir.

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz