Tutuksuz yargılanacak

Tutuksuz yargılanacak
24 Nisan 2017 Pazartesi 17:52

İHA

- Zonguldak'taki midibüs (küçük otobüs) kazası - Gözaltına alınan kamyonet sürücüsü serbest bırakıldı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, 10 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasında, karşı yönden gelen hafif ticari kamyonetin sürücüsü sevk edildiği adliyece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 


Kdz. Ereğli ilçesinde cenaze dönüşü yolcuları taşıyan Erdem A. idaresindeki midibüs, Yalnızçam köyü mevkisinde iddialara göre karşı yönden gelen Ali K. idaresindeki hafif ticari kamyonet ile çarpıştı. Kontrolden çıkan midibüs yaklaşık 50 metreden dereye uçtu. Meydana gelen kazada araçta bulunan yolculardan 10'u yaşamını yitirdi, 18'i ise yaralandı. Olayın ardından gözaltına alınan hafif ticari kamyonetin sürücüsü Ali K., jandarmadaki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Cumhuriyet Savcılığı'nda ifadesi alınan Ali K., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Midibüs sürücüsü Erdem A.'nın da tedavisinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz