UÇAR’A DAĞ KÖYÜ’NDE BÜYÜK SEVGİ…

UÇAR’A DAĞ KÖYÜ’NDE BÜYÜK SEVGİ…
21 Haziran 2018 Perşembe 18:56

FEDAİ KAÇAR

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Aşağıdağ Köyü’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen futbol turnuvasının şampiyonu İsafakılı Köyü Durabeyli Mahallesi takımı oldu. Durabeyli şampiyonluk kupasını Ak Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Hamdi Uçar’dan aldı. Köylüler Uçar’a büyük sevgi gösterisinde bulundu.

Haber Merkezi - Aşağıdağ Köyü Muhtarı Sezer Acar kupa töreninde yaptığı konuşmasında , köydeki sahanın sentetik olarak çimle kaplanması için daha önce girişimde bulunduğunu kaydederek; “30 Mart 2014 seçimlerinden sonra Aşağıdağ köyün muhtar oldum. Elimizden gelen imkanlar dahilinde sahamızı bu hale getirdik. 37. Muhtarlar Toplantısında sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanına köyümüzdeki sahanın sentetik çim olmasıyla ilgili dilekçe verdim. bu sahanın sentetik çim olmasını istiyorum. Sayın Vekil adayım Hamdi Uçar AK Parti Zonguldak İl Başkanıyken camimizin kurşun malzemelerini verdi. Kendisine Aşağıdağ köyü adına teşekkür ederek, milletvekili seçildikten sonra da köyümüze katkısı olacağına inanıyor, O’nu bir kez daha köyümüzde ağırlamak istiyorum.” şeklinde konuştu.

“BANA YETKİ VERİN, TAKİPÇİSİ OLAYIM”

Muhtar Acar’ın isteğinin takipçisi olacağını ancak bunun için kendisine yetki verilmesi gerektiğini ifade eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Hamdi Uçar, destek isteyerek şu ifadelere yer verdi: “Sporcu kardeşlerimizi tebrik ederek başarılar diliyorum. Burası çok güzel olmuş. Bölgede eğim vardı. Top aşağı doğru gidiyordu. O eğim ortadan kaldırılmış. Muhtarımız pası bana attı. Talep ettiği sentetik çim için proje verildi. Benim bunu takip etmem için bana yetki vermeniz, destek vermeniz, meclise taşımanız gerekiyor. Söz veriyorum projelerin takipçisi olacağım. Köyünüzden partimize daha önce yüzde 80 destek verilmişti. Şimdi en az yüzde doksan destek istiyorum. Zonguldak ve Alaplı halkı partimize ve bize destek verirse yetkimiz olacağı için taleplere asla duyarsız kalmayacağız. Zaten şimdiye kadar kalınmadı. Sporcu arkadaşlarımıza saygılar sunuyorum, şampiyon olan takımı kutluyorum.”  Dedi.

Uçar’ın konuşması sırasında kalabalık grup sık sık Ak Parti lehine slogan attı. 24 Haziran seçimlerinde tam destek vereceklerini ifade eden köylüler yola ‘Devam’ dedi.

Uçar konuşmaların ardından birincilik kupasını İsafakılı Köyü Muhtarı Recep Korkut ve Durabeyli  takımı kaptanı Onur Korkut’a teslim etti. Büyük bir coşkuyla kupayı kaldıran Durabeyli takımı ve taraftarı uzun süre sevinç gösterilerinde bulundu. Daha sonra hatıra fotoğrafı çektirildi.                   

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz