ÜCRETSİZ KANSER TARAMASINA DAVET

ÜCRETSİZ KANSER TARAMASINA DAVET
11 Aralık 2017 Pazartesi 12:14

Hasan Haşıl

Alaplı İlçe Sağlık Müdürü Ezgi Ceren Sezer, 30-70 yaş kadınları ve 50-70 yaş erkekleri ücretsiz kanser taraması için ilçe Sağlık Müdürlüğüne davet etti.

Alaplı’da göreve geldiği kısa sürede başarılı çalışmalara imza atan Alaplı İlçe Sağlık Müdürü Ezgi Ceren Sezer ve ekibi köylerde de mobil hizmeti vererek vatandaşları sağlık konusunda bilgiler vererek bilinçlendiriyor.

Alaplı İlçe Sağlık Müdürü Ezgi Ceren Sezer, ilçe merkezi ve köylerde 30-70 yaş kadınları ve 50-70 yaş erkekleri ücretsiz kanser taraması yaptıklarını söyledi.

Vatandaşların sağlığının kendileri için çok önemli olduğunu bu anlamada erken tanının hastalığın gidişatını etkileyen en önemli etken olduğuna dikkat çeken, Sezer, “Günümüzde görülme sıklığı artan, önemli ve yaygın bir sağlık sorunu haline gelen, hatta adı telaffuz edildiğinde bile vatandaşlarımızı korkuya sürükleyen kanser; günümüzde tarama testleri sayesinde erken teşhis ve tamamen tedavi imkanı bulabilmektedir. Tüm dünyada ve toplumumuzda oldukça sık görülen kanserlerden; göğüs kanseri, rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanseri için merkezimizde 50-70 yaş erkek, 30-70 yaş kadın hastaların tamamen ücretsiz olarak kanser taramaları yürütülmektedir. Erken tanı hastalığın gidişatını etkileyen en önemli etkendir. Erken tanı kanseri korkulacak değil; savaşılacak ve yenilecek bir hastalık haline getiren yegane şeydir. Değerli Alaplı Halkı sağlığınız bizim için değerli, bu sebeple hepinizi Sağlık Bakanlığımızca sizlere sunulan bu kıymetli sağlık hizmetinden yararlanmak, sorularınızı ve kaygılarınızı kanser erken teşhis ve eğitim birimimizle paylaşmak ve taramalarınızı yaptırmak üzere yalnızca TC kimlik numaranızla birlikte kurumumuza davet ediyoruz” dedi.

KÖYLERE MOBİL HİZMET

 İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli ile birlikte köylere mobil hizmet verdiklerini belirten Sezer, “ Sağlık personelimiz köylere giderek kadınlarımıza meme ve rahim ağzı kanseri ile ilgili eğitimler vermektedir.  Mobil hizmeti kapsamında köylerimizde muhtarlarla görüşerek vatandaşlarımızı belirli noktalara davet ediyor. Onlara bilgiler veriyoruz.  Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlılıklarını ve katılımlarını bekliyoruz. Her çarşamba günü hastanede kadın dogum poliklinigindeyiz” diye konuştu

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz