UKRAYNA'DA ZONGULDAK RÜZGARI...

UKRAYNA'DA ZONGULDAK RÜZGARI...
6 Ağustos 2017 Pazar 13:52

İHA

Ukranya’nın Lviv jofka Belediyesi'nin davetlisi olarak Lviv’e gelen gösteri topluluğu, Buda İKS İstanbul kültür akademisi amatör halk oyunları ile Zonguldak Ekin Anatolian Folk Danc Grubuyla Lviv’lerle buluştu.

İstanbul Kültür Akademi desteğiyle, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ukranya Kültür Bakanlığı işbirliğiyle birincisi gerçekleştirilen Uluslararası yerel Şenlikler Festivali bu sene 3-6 Ağustos tarihleri arasında Ukrayna’nın Lviv iline bağlı Jofka’da düzenlendi. Türkiye’den Uluslar arası yerel şenliklerine katılan ve İstanbul'da faaliyet gösteren halk oyunları ekiplerinden, Buda İKS amatör halk oyunları ile Zonguldak’dan Ekin Anatolian Folk gösteri ekipleri etkinlikleri kapsamında muhteşem bir gösteri sergilediler. 

İstanbul İKS amatör halk oyun ekipleri, İstanbul, Artvin, Van karma ve Karadeniz yöresine ait birbirinden güzel dansları ile Zonguldak ekibi Trabzon yöresel gösterileri ile Lviv Jofka’lı vatandaşlara güzel bir akşam yaşatan dansçıların özellikle gösterinin sonunda hep birlikte sahneye çıkarak sergiledikleri ortak gösteri izleyenlerden büyük alkış aldılar. Festival kapsamında halk oyunları, tiyatro gösterileri, çeşitli sergiler düzenlenip Türk kültürünün kendine özgü öğelerinin festival aracılığıyla yaşatılmaya sağlandı.
Üst düzey yetkililerin katılımıyla gerçekleştirilen şenliklere bölge halkının yoğun ilgisi gözlendi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz