UMUDUNU YİTİRMEDİ, KANSERİ YENDİ

UMUDUNU YİTİRMEDİ, KANSERİ YENDİ
15 Haziran 2017 Perşembe 19:50

Timuçin ÖZAT/ Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, 6 yıllık mücadelenin ardından kanser hastalığının yenen Hülya Çetin, “Hiçbir zaman umudumu yitirmedim” diyerek kanser tedavisi gören hastalara örnek oldu.

Haber merkezi -  Karadeniz Ereğli’de, 2011 yılında Kalın Bağırsak (rektum kanseri) teşhisi konulan ve yıllardır, 5 ay önce kanser hastalığından kaybettiği eşi ile birlikte mücadele eden 53 yaşındaki Hülya Çetin, doktoru Op.Dr. Önder Şahna’ya teşekkür etti.

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Onkoloji servisinde, 6 sene içerisinde 36 seans kemoterapi uygulanan,  şu anda Anadolu Hastanesi’nde görev yapan Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Önder Şahna tarafından 4 kez ameliyat edilen Çetin, sağlığına tamamen kavuştu.

Hastalığının defalarca tekrarlamasına rağmen hiçbir zaman umudunu yitirmediğini, en büyük destekçisi olan eşini de kaybettikten yaklaşık iki ay sonra son ameliyatını olduğunu anlatan Çetin; “Bu süreçte en büyük destekçim eşim Cefai ve oğlum Mert idi. Her zaman moralimi yüksek tutmaya çalıştılar. Çeşitli hastanelere de gittik. Onlarca seans kemoterapi aldım. Saçlarım, kaşlarım döküldü. Yeniden çıktı. Rahatsızlığım tekrarlayınca yine dökülüyordu. Bu durum dört kez tekrarlandı. Zaman zaman üzülsemde eşiminde sözleri ile iyi olacağıma inandım. Anadolu Hastanesi’nde görev yapan doktorum Önder Şahna hastalığıma teşhis koymuştu. İlk ve son ameliyatımı da kendisi gerçekleştirdi. Yapılan tetkiklerin ardından tamamen sağlığıma kavuştuğumu öğrendim. Bundan sonra periyodik aralıklarla kontrollerim sürecek. Buruk bir mutluluk yaşıyorum. Geçtiğimiz 14 Ocak’ta kaybettiğim eşiminde bugünleri görmesini isterdim. Mezarına gittim, ziyaret ettim. Onun iyi olduğumu bildiğini hissediyorum. Hastalığımın başından beri yanımda olan eşim, oğlumdan sonra moral takviyesinde bulunan, dostlarım ve komşularım ile tedavimle ilgilenen ve iyileşeyeceğim konusunda telkinlerde bulunan doktor Önder Şahna’ya çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar
  • Bülent
    15 Haziran 2017 Perşembe 19:52

    geçmiş olsun... Allah bir daha göstermesin. Tüm hastalara da şifa diliyorum

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz