Uludağ: Sandık eve geliyor

Uludağ: Sandık eve geliyor
9 Mayıs 2018 Çarşamba 18:15

FEDAİ KAÇAR

24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Milletvekilliği Genel Seçimi'nde yepyeni bir uygulama hayata geçecek. Seçmenin iradesinin tam olarak sandığa yansımasını amaçlayan yeni uygulama ile sandık başına gidemeyecek kadar hasta olan veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan vatandaşlar isterlerse seçim sandığı yaşadıkları yere kadar gidecek ve evlerinde, yataklarında olsalar bile oylarını kullanıp, iradelerini ve seçimlerini sandığa yansıtabilecekler.

Alaplı AK Parti Sosyal Politikalar Baskanı Eyup Uludağ, Hastalığı ve engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan vatandaşlara çağrıda bulundu. Seyyar sandık kurulu talebi için son başvuru tarihi 12 Mayıs 2018.

EVİNDE OY KULLANACAKLAR, 12 MAYIS'A KADAR BAŞVURU YAPMALI

Uludağ, yatağa bağımlı olan vatandaşların oy kullanabilmeleri için sandığın eve götürüleceğini belirterek açıklama yaptı. Uludağ, “Hastalığı veya Engeli sebebiyle Yatağa bağımlı olan Vatandaşlarımız Oylarını evde rahatlıkla kullanabilmeleri için 12 MAYIS 2018 tarihine kadar bağlı bulundukları İlçe Seçim kuruluna yatağa bağımlı olduğunu gösterir sağlık raporu ve seyyar sandık kurulu talep formu ile müracaat etmeleri gerekmektedir.” Dedi.

Bunu için yatağa bağımlı olacak kadar hasta olduklarını veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı yaşamak zorunda olduklarını gösteren bir 'sağlık raporu' veya 'belge' ile doldurulacak olan  'Seyyar Sandık Kurulu Talep Formu' sağlanmış olacak ve bu belgeler, bu vatandaşların yakınları tarafından en geç 12 Mayıs günü tarihine kadar bağlı bulundukları muhtarlıklara ve ilçe seçim kurullarına ibraz edilecek.

İstenilen belgeleri, belirtilen tarihler içerisinde ibraz edebilen yatağa bağımlı vatandaşların evine ve yatağına kadar, 24 Haziran seçim günü, seçim sandıkları götürülecek. Bunun  çok önemli bir hizmet kararı olduğunu, toplumdaki her bireyin seçiminin önemsendiğinin göstergesi olduğunu belirten Uludağ, bu durumda olan vatandaşların ve ailelerinin bu fırsatı kaçırmamaları gerektiğini ve 12 Mayıs gününe kadar bu başvurunun gerçekleştirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz