VATANDAŞLARA ÇAĞRI!

VATANDAŞLARA ÇAĞRI!
27 Nisan 2017 Perşembe 12:42

İHA

Kızılay Kan Merkezi Müdürü Ömer Selim Alan, gönüllü kan bağışı konusunda açıklamalarda bulundu.

Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr.Ömer Selim Alan, yaklaşık 3 ay önce kent merkezine açılan Şehit Polis Memuru Hasan Bilgin’in adını taşıyan kan alma biriminin kan bağışlarını kabul ettiğini merkezde bulunan kan alma birimine gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyledi.

Yoğun bir döneme girdiklerini ifade eden, vatandaşları resmi tatil günü 1 Mayıs'ta Kan Alma Birimine davet eden Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Alan:

"Şehit Polis Memurumuz Hasan Bilgin’in adını taşıyan kan alma birimimiz yaklaşık 3 aydan beri Zonguldaklı hemşerilerimizin gönüllü kan bağışlarını kabul ediyor. Hafta içi her gün 10.00-18.00 arası ve Cumartesi günü de aynı saat diliminde tüm Kızılay gönüllüsü hemşerilerimizi burada kan bağışlamaya davet ediyoruz. Gönüllü kan bağışlarını alıyoruz ve ihtiyaç anında hastanelerimizde tedavi gören vatandaşlarımızın tedavisine yardımcı olmak adına onlara yetiştirmeye çalışıyoruz. Yoğun bir döneme giriyoruz. Önümüz ramazan ayı ve ramazan ayından önce havaların ısınmasıyla beraber inşallah ilimizin tüm ilçeleri ile beldelerinde ve merkezdeki kan alma birimimizde ne kadar çok gönüllü kan bağışı toplayabilirsek ramazan ayında da inşallah kan noktasında sıkıntıyı azaltmış oluruz. Bu sebeple her gün kan alma birimimizi 3 ekiple beraber açık tutuyoruz. Hafta sonun da inşallah güzel bir etkinliğimiz olacak. Bundan sonra her hafta sonu Cumartesi günleri de dernekler, kamu kurumları, sendikalar ve sivil toplum kuruluşlarını burada misafir ederek gönüllü kan bağışlarını alacağız. Kan bağışı konusunda sağ olsunlar Zonguldak halkı her zamanki gibi duyarlılık gösteriyor. 3 aydan beri eski kan merkezimize oranla yüzde 100 kapasiteyi artırmış durumdayız. Eskiden 4-5 ünite kan alıyorduk şuan bu oranlar 10’a çıktı. Amacımız daha çok vatandaşı Kızılay’la tanıştırmak ve gönüllü ordumuzu büyütmek. 1 Mayıs tarihinde hep beraber işçi bayramını kutlayacağız. Pazartesi resmi tatil olması sebebiyle kan alma birimimiz saat 10.00 ile 18.00 arası açık olacak. Buradan tüm Zonguldak’taki vatandaşlarımızı 1 Mayıs günü kan alma birimimize davet ediyorum."

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz