VEKİL TURPÇU, O KONUYU TBMM'ye TAŞIDI

VEKİL TURPÇU, O KONUYU TBMM'ye TAŞIDI
10 Ocak 2018 Çarşamba 16:31

Yenihaber

Milletvekili Turpcu, Zonguldak'ta kadroya geçemeyen taşeron işçileri Meclis Genel Kurulu’na taşıdı.

TBMM’de 10 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilen oturumda söz alarak, kadroya geçemeyen taşeron işçileri soran CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu; “Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi ve Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin sterilizasyon, ameliyathane, dekontaminasyon, dezenfeksiyon gibi bölümlerinde çalışan 105 taşeron personel, ihalelerindeki bir madde nedeniyle kadroya geçememişlerdir.

Bu personeller, 2014 yılına kadar personele dayalı hizmet ihalesine göre çalışırken, 2014 yılı itibariyle paket usulünde çalıştırılmaya başlamıştır. İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Çorum Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesindeki taşeron işçilerimiz yaptıkları iş aynı olmasına rağmen kadro almaya hak kazanmıştır. İhale usulleri farklı oluşu nedeniyle Zonguldak’taki arkadaşlarımız ise kadro dışında bırakmıştır” diyerek, “bu personellerimizin mağduriyeti giderilecek midir?”sorusunu sordu.

Konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Taşeron işçilerimiz ayrıntılar belli olunca, birçok farklı gerekçeyle kapsam dışında kaldıklarını öğrenip hayal kırıklığına uğramışlardır. Amaç kamuda taşeron işçi uygulamasına son verilmesiyse, kurum ve ihale ayrımı yapmadan taşeron işçilerin tamamının kadroya geçirilmesi, adalet ve eşitlik ilkelerinin gereğidir” diyen Milletvekili Turpcu, köklü bir düzenleme yapılarak, KİT'ler de dahil kamudaki taşeron çalışanların tamamının kapsama alınması gerektiğinin altını çizdi. Turpcu, yapılan düzenlemenin mağduriyet yarattığı, bu mağduriyetin giderilmesi için gündemde tutmaya ve gerekli girişimlerde bulunmaya devam edeceklerini söyledi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz