VEREM DEDE 5. AİLEYİ SICAK YUVASINA KAVUŞTURUYOR

VEREM DEDE 5. AİLEYİ SICAK YUVASINA KAVUŞTURUYOR
4 Aralık 2017 Pazartesi 19:12

YENİHABER

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, İşadamı Bayram Özkayıkçı ile birlikte Osmanlar Köyü’nde 5 kişilik bir aile için yaptırdığı evin inşaatında incelemelerde bulundu.

Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan ilçeye bağlı Osmanlar Köyü’nde 5 kişilik bir ailenin eski evini onarmaya başladı. Kış aylarına girilen şu günlerde içerisinde oturulamayacak durumdaki evin yanına ek bina yapan ve mevcut binayıda onarımdan geçiren Erdoğan, Kardeşler Ekmek Fabrikası Sahibi İşadamı Bayram Özkayıkçı ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi. Evi yapan ustalardan bilgi alan Erdoğan, eksikleri tespit ederek giderilmesini sağlayacağını söyledi.

VEREM DEDE 5. AİLEYİ SICAK YUVASINA KAVUŞTURUYOR
Daha öncede Ereğli ve Alaplı’da mağdur durumdaki 5 ailenin evini yaptıran Erdoğan bu yılda yine maddi durumu yerinde olmayan 5 kişilik bir ailenin evini yaptırdıklarını ifade etti. Çalışmaların hızla ilerlediğini anlatan Erdoğan, bu aileyi en kısa zamanda sıcak yuvalarına kavuşturmayı planladıklarını anlattı.
Kardeşler Ekmek Fabrikası Sahibi Bayram Özkayıkçı, ise böyle güzel bir işte kendisinin de payının olmasından mutlu olduğunu belirterek “Verem Savaş Derneği Başkanımız Sayın Hasan Erdoğan bizi böyle güzel bir işe katkı sunmaya vesile oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. İnşaat şu anda hızlı bir şekilde yapılıyor. İnşallah bu ailemiz soğuklar bastırmadan evlerine girmiş olur” dedi.

VEREMDEDE ESERLERİ İLE KONUŞUYOR
Kdz. Ereğli ilçesinde Verem Hastanesi, Sağlık Meslek Lisesi, 32 derslikli ilk ve ortaokul, Subaşı Camii başta olmak üzere birçok köyde ki okul ve camilerin yapımında büyük emeği bulunan Erdoğan, kendisinin 40 yıldır bölgede veremle mücadele ettiğini söyledi. Her yıl yüzlerce aileye kumanya yardımında bulunan Erdoğan “Ben yaklaşık 50 yıldır zamandır Zonguldak bölgesinde veremle mücadele ediyorum. Sadece son 5 yıl içerisinde derneğimize kazandırdığımız gezici röntgen tarama aracı ile 100 bini aşkın insanımızın verem taramasını gerçekleştirdik. Bu sayede bölgemizde verem hastalığı yok denecek kadar az seviyelere indi. Tabi verem taraması için gittiğimiz köylerde maddi durumu yerinde olmayan yardıma muhtaç insanlarımızı görüyorum. Bu insanlara yardım etmemeye gönlüm el vermiyor. Kayıtsız kalamıyorum. İhtiyacı tespit edip kumanya ihtiyacı varsa kumanya, sağlık problemi varsa gerekli yerlere yönlendirip takibini yapıyorum. Cami, okul yada bir ailenin evi yapılması gerekiyorsa çevremdeki işadamlarını devreye sokuyorum. Önümüz kış, Osmanlar Köyü’nde ki ailemizin evi oturulamayacak durumda. Benimde gönlüm razı olmuyor. Sağolsunlar Volkswagen Batı Karadeniz Bölge Bayii İlhami Yazıcıoğlu, Kardeşler Ekmek Fabrikası Sahibi Bayram Özkayıkçı, Yıldırımlar Market Sahibi Mehmet Yıldırım ve emekli olduktan sonra 18 yıldır çalıştığım İstanbul’da ki Yar-Kim Kimya Sanayii Yönetim Kurulu başkanı Sayın Murat Şengönül’e konuyu anlattığımda ‘Ne gerekiyorsa yapalım’ dediler. Ve ailemizin evinin yapımına başlandı. Ben katkılarından dolayı Volkswagen Batı Karadeniz Bölge Bayii İlhami Yazıcıoğlu, Kardeşler Ekmek Fabrikası Sahibi Bayram Özkayıkçı, Yıldırımlar Market Sahibi Mehmet Yıldırım ve emekli olduktan sonra 18 yıldır çalıştığım İstanbul’da ki Yar-Kim Kimya Sanayii Yönetim Kurulu başkanı Sayın Murat Şengönül’e konuyu anlattığımda ‘Ne gerekiyorsa yapalım’ dediler. Ve ailemizin evinin yapımına başlandı. Ben katkılarından dolayı Volkswagen Batı Karadeniz Bölge Bayii İlhami Yazıcıoğlu, Kardeşler Ekmek Fabrikası Sahibi Bayram Özkayıkçı, Yıldırımlar Market Sahibi Mehmet Yıldırım ve Yar-Kim Kimya Sanayii Yönetim Kurulu başkanı Sayın Murat Şengönül’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
Erdoğan, ömrü vefa ettiği sürece bu tür yardımlara devam edeceğini söyledi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz