Vatan Sevdası = Üretmek

Vatan Sevdası = Üretmek
3 Haziran 2018 Pazar 13:51

YENİHABER

Vatanını sevmek vatana can feda demenin iki ana maddesi var! 1. Vatanı için şehit olmak, 2. Üreten, katkı sağlayan birey olmak.

Ülkemizin insanının, ülkesini savunmak için yediden yetmişe hiç düşünmeden, gözünü kırpmadan vatan müdafaası için şehadet şerbetini içmeye her daim hazır ve nazırdır. Kadın-erkek ayırt etmeden koşar. Bu tarih boyunca böyle olmuştur böylede olacağı kesindir yüzde yüzdür. Bir saniye dahi tereddüt etmez. Bu Anadolu’nu insanın hamurundan vardır.  Üretmek......... maalesef ki maalesef bu ülkenin insanı kurtuluş savaşından sonra küllerinden doğmuştur. Eee bizi seven dış güçler boş durur mu? Tabi ki boş durmayacaktır. Siz yorulmayın biz üretir sizin maliyet fiyatlarınızdan daha düşük fiyata hizmetinize sunarız. Ne tekim savaşla halledemediklerini asalak bir toplum modeliyle bu işi istedikleri çerçeveye oturttular. Şimdi günümüzün insanına bakıyorsun fırıldak, asalak, alın teri dökmeden köşeyi nasıl dönerim  onu nasıl kandırırım, bunu nasıl zimmetime geçiririm, devletin malını nasıl peşkeş çekerim insan kitlesi var olmuş. Çok acı gerçek ki bu ülkenin %80’ni bu halde! Bizler diyoruz ya bizi istila edemezler! Aslanlar gibide istila edilmişiz. Uyuşuk asalak üretmeden tüketen bir toplum olmuşuz. Daha nasıl bir istila olsun bizim düşmanlarımıza bu yetiyor da artıyor bile. Bu gidişattaki en büyük sorumluluk ülkeyi yönettiğini sanan siyasilerde! Bol bol duyuyoruz yerli ve milli! ALLAH aşkına neyimiz yerli ve milli???? Samanı bile dışardan alıyoruz. Neyimiz yerli ve milli. Devletin emvallerine bakıyorsun Mercedes, Audi, BMV yüz bin üzerinde makam aracı. Bu araçların kendisinden pahalı olanı servis ücreti. Devleti yönetenler örnek olmadığı müddetçe daha çok sürünürüz. Bir yeşil kart muhabbeti var. Bu ülkenin temellerini sarsan en büyük ihanet asalak toplum üretim modeli. İhtiyacı olana tabi ki devlet el atacak sahip çıkacak amenna sedakna. Gel gelelim öyle bireyler var ki taşı sıksa suyunu çıkarır ammaaaa buda yeşil kartlı kömür var gıda var sağlık sigortası var sigara parası da var bu birey daha çalışır mı? Çalışmaaaaazz. Kimlik TC nosunu getirdin mi kaymakamlığa veya Valiliğe, Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü’ne üzerinde tapu, araba kaydı yoksa hemen sosyal yardım başlıyor. ALLAH aşkına bu birey daha çalışır mı? Bu birey asalak olmasında kim olsun. Beyler bu ülkenin gerçek manada yerli ve milli olması lazım çooooook acilen ivedikle. Ülkenin %70 tapuları hacizli! Bakın Anadolu'yu geziyorum gördüğüm olaylar o kadar acı ki içim yanıyor. Arazilerin %50’si boş ekilip biçilmiyor. Tarımda olmayan ülke ne sanayi de kalkınabilir nede iktisadi. ÜRETMEDEN TÜKETEN TOPLUM BATMAYA MAHKUMDUR….. Hoşça ve dostça kalın

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz