Vatandaş sahip çıktı, itfaiye kurtardı

Vatandaş sahip çıktı, itfaiye kurtardı
7 Haziran 2018 Perşembe 13:31

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, yuvalarıyla birlikte ağaçtan düşen yavru kuşlar itfaiye tarafından kurtarılarak, düştükleri ağacın sağlam bir dalına titiz şekilde yerleştirildi.

Haber merkezi - Karadeniz Ereğli’nin Müftü mahallesinde, 6 Haziran Çarşamba gece 02:00 sularında haberden dönen Çilek Haber gazetesi imtiyaz sahibi Atilla Yaman, İnönü Parkı girişindeki çam ağacının dibinde içinde yavru kuşların olduğu yuvayı görünce 110’u aradığını belirterek; “Yuvanın içinde beş yavru vardı. Ağaçtan yeni düştükleri belliydi.Birkaçı yuva çevresine dağılmıştı. Önce onları yuvaya yerleştirdim. Ağaca kendim koyamayacağım için itfaiyeden yardım istedim. On dakikada geldiler. İtfaiye gelene kadar çevredeki kedileri yuvadan uzak tuttum. İtfaiye personeli yuvayı aynı ağaca güvenli şekilde yerleştirdi” dedi.

Gazeteci Yaman, Karadeniz Ereğli Belediyesi İtfaiye personeline teşekkürlerini sunarak, görevlerinde başarılar diledi. İtfaiye yetkilileri de gösterdiği duyarlılıktan ötürü Atilla Yaman’a teşekkür ettiler.   

Öte yandan yuvanın, yoldan geçen yüksek bir aracın dallara çarpması neticesinde düştüğü sanılıyor.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz