YENİ TAKVİM YILI YENİ UMUTLAR

YENİ TAKVİM YILI YENİ UMUTLAR
1 Ocak 2018 Pazartesi 16:46

YENİHABER

İnsanoğlu yeni yılı yeni yepyeni umutlarla karşılar. Umutlarını yeşertir ve de yeşertmeye çalışır. İşin vahim ve garip tarafı genelde umutlar yeşermeden tükenir.

İnsanoğlu yeni yılı yeni yepyeni umutlarla karşılar. Umutlarını yeşertir ve de yeşertmeye çalışır. İşin vahim ve garip tarafı genelde umutlar yeşermeden tükenir. İnsanların yaşadıkları coğrafyada umutların yeşermesinde veya tükenmesinde çok büyük etkisi var. Beğenmediğimiz Hıristiyan aleminde umutlar en az seviyesi %60 ila %70 seviyesinde gerçekleşir. Bizim coğrafyamızda Müslüman olan beldelerde ise çok çok tersi olduğu kanaati çok yüksek. Çünkü İslam ile şereflenmiş toplumlar İslamî kendi yorumlarıyla öyle çete felli hale sokmuşlar ki içinden çıkmak mümkün değil. Her şey ortada bizim insanımızı kandırmak alt etmek çok kolay çünkü kimlikte İslam yalnızca kimlikte kaldığı için!!!!!!!!! Oysa İslam her zaman dünyayı tatlandırıp lezzetlendirmeyi insanın kendine bırakmış! Çünkü yaratan iyiyi de kötüyü de insanlığa bırakmış. İyilik her zaman ve kesinlikle İLİM İLE BİLİMLE olur. Bizim coğrafyamızda ilim bilim hak getire. 

Neden? bizim yaşam şeklimiz tamamen İslam’a ters istikamette…
Ötekileştirmek BİZDE, kendisinden olmayanı düşman görmek BİZDE,
Kul hakkına saygısızlık BİZDE,
Asalak hayat anlayışı BİZDE,
Devlet Kapısı rant kapısı anlayışı BİZDE,
Bu saydıklarımızı o kadar çoğaltmaya müsait bir hayat anlayışımız var ki bizler hale sürünmeye mahkumuz. Ülkede birileri 10 ila 15 yıl da katrilyoner olabiliyor. Olabilir tabi ki olabilir. Amma velakin bakıyoruz adam dünyaya bir şeyler mi üretmişte satmışta katrilyoner olmuş kısa sürede. Hayır kocaman hayır ne yapmış Cumhuriyet döneminin bu insanımıza kazandırmış olduğu yandaş olup tüyü bitmemiş yetimin hakkını hortumlamak. Katrilyonerlerin geçmişine bakıyorsun ki hep kul haklarıyla gırtlaklarına kadar dolmuştur. Eeee böyle bir ülkenin ancak kimliğinde İSLAM yazar. İslam ile şereflenip onu tam manasıyla hayatına düstur edebilseler kısa sürede dünya devi olunur...
Maalesef ki maalesef bizim gibi ülkeleri öyle bir hale sokmuş ki Siyonizm kendi kokuşmuşluğumuz içinde boğulup gitmememizi sinsice dişlerini kürdanla karıştırarak seyretmekte. Öyle görünüyor ki daha çoooooook dişlerini karıştıracak Siyonist ve Siyonizm’in uşakları...
ALLAHIM BU MİLLETİN UYANIŞINA NASIL BİR MUCİZE VERECEKSE TEZ ZAMANDA VERSİN... (Amin)
Bu insanların umutlarını yeşertecek yarınlara ulaşmak dileğiyle
Hoşça ve dostça kalın.......

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz