YGS’YE, EREĞLİ FEN LİSESİ DAMGASINI VURDU

YGS’YE, EREĞLİ FEN LİSESİ DAMGASINI VURDU
14 Nisan 2017 Cuma 17:33

yenihaber

2013-2014 Öğretim Yılında eğitime açılan Kdz Ereğli İbrahim Süheyla İzmirli Fen Lisesi, ilk mezunlarını vermenin hazırlığı içine girerken, ilk YGS sınavında büyük bir başarıya imza attı.

2013-2014 Öğretim Yılında eğitime açılan Kdz Ereğli İbrahim Süheyla İzmirli Fen Lisesi, ilk mezunlarını vermenin hazırlığı içine girerken, ilk YGS sınavında büyük bir başarıya imza attı.
Kdz. Ereğli İbrahim-Süheyla İzmirli Fen Lisesi, ilk defa bu yıl üniversitelere öğrenci verecek olmanın heyecanını yaşıyor. 4 yıl önce eğitim ve öğretime açılan ve bu yıl ilk defa üniversite sınavına öğrenci gönderen Ereğli Fen Lisesi, 2017 YGS sınavında Okul öğrencisi Necla Aydın ile Türkiye 21.si, il ve ilçe birincisi çıkardı. Bireysel başarıların yanı sıra, sınava giren bütün öğrencilerinin başarılı sonuçlar aldığı Ereğli Fen Lisesi’nin sınava giren 68 öğrencisi ilk 50.000’e girmeyi başardı. Daha ilk sınav yılında elde ettiği bu başarıyla, sadece Zonguldak’ın ve bölgenin değil Türkiye’nin marka değeri yüksek, lider okullarından biri olacağını gösteren Kdz Ereğli İbrahim-Süheyla İzmirli Fen Lisesi, hem velilerini, hem de eğitim camiasını gururlandırdı. Öğretmen, öğrenci, veli ve tüm personeliyle başarıya odaklanan Kdz. Ereğli Fen Lisesi, elde ettiği başarıyla ilçenin ve ilin eğitim çıtasını da yükselterek, daha ilk üniversite sınavı yılında, bölgenin hedefleri yüksek okullarından biri haline geldi. Öğrenci velileri, elde edilen başarının memnuniyetini yaşarken, bu başarı önümüzdeki yıllarda sınava girecek öğrenci velilerinin umutlarını ve hedeflerini de yükseltti. LYS sınavında başarısını daha da artırması beklenen Kdz. Ereğli Fen Lisesi’nin, önümüzdeki yıllarda daha da başarılı sonuçlar alması kaçınılmaz görünüyor.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz