YÜKSEK KESİMLERDE ETKİLİ OLUYOR

YÜKSEK KESİMLERDE ETKİLİ OLUYOR
7 Şubat 2019 Perşembe 13:33

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Batı Karadeniz’in yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili olmaya başladı.

Haber Merkezi -  Ocak sonları ile Şubat’ın ilk günlerinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların yağışlarla birlikte mevsim ortalamalarına dönmesi ile 7 Şubat Perşembe günü gece saatlerinden itibaren yağışlar 700-800 metreden itibaren karla karışık yağmur ve kara çevirdi. Yüksek yerler beyaza bürünürken, Alaplı ilçesine bağlı Gümeli Beldesinin yüksek mahallelerinde kar kalınlığının 5-6 santime ulaştığı öğrenildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, kar yağışlarının aralıklarla haftanın son günü (8 Şubat Cuma) etkili olacağı tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur şeklinde görülmeye devam edeceği kaydedilirken, Zonguldak’ta hafta sonu sıcaklıklar, 5 ila 9 derece arasında seyredecek.

BUZLANMAYA DİKKAT!

Batı Karadeniz Bölümü genelinde kıyılarda yağmur, iç ve yükseklerde karla karışık yağmur yer yer kar şeklinde etkisini gösteren yağışlı sistemin, 10 Şubat 2019 Pazar etkisini kaybetmesi ile gece sıcaklıklarının azalması beklenirken, kıyı kesimlerde hafif, iç ve yüksek kesimlerde de Pazar’ı Pazartesi’ye bağlayan gece hafif-orta derecede buzlanma olacağı kaydedildi.  Sıcaklıkların Pazartesi ve Salı günleri artarak, özellikle öğlen saatlerinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenmektedir.

Öte yandan, Bolu Dağı kesiminde de etkisini artıran kar sebebiyle karayolları ekiplerinin harekete geçtiği, trafiğin kontrollü olarak sağlanmaya çalışıldığı öğrenildi. 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz