YURT DIŞI İŞ GEZİSİ DESTEK PROGRAMI İŞBİRLİĞİ

YURT DIŞI İŞ GEZİSİ DESTEK PROGRAMI İŞBİRLİĞİ
2 Ekim 2018 Salı 15:50

Yenihaber

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği; KOBİ’lerin, yurtdışı pazarlara açılmalarını sağlayabilmeleri, bu çerçevede yurt dışı iş gezilerini yaygınlaştırarak, bu gezileri daha nitelikli hale getirip ihracat kapasitelerini artırabilmeleri adına, KOSGEB’le yeni bir destek modeli konusunda işbirliği gerçekleştirdiği bildirildi.

Haber Merkezi -  Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminden konuyla ilgili yapılan açıklamada, bu destekle; KOBİ’lerin kendi sektörü ile ilgili ürün gelişmelerini ve yeni teknik-teknolojileri takip edebilmeleri, yabancı pazarda ikili iş görüşmelerini tesis edebilmeleri, ithal/ihraç ürünler analizi ve pazar araştırmaları yapabilmeleri adına fırsat oluşturulduğu kaydedildi. Ayrıca, fuar katılımları, sanayi bölgesi, fabrika, teknopark gezileri ile ticari kapasitelerini artırmaları hedeflendiği belirtildi.

KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı Yurt Dışı İş Gezisi Destekleri çerçevesinde KOBİ’lerin, oda-borsaları kanalı ile sektörel ve en az 10 KOBİ’nin katılımı ile yurtdışına gerçekleştirecekleri iş gezilerinde destek almaya hak kazanacağı ifade edildi.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir konu ile ilgili yaptığı açıklamada: "KOBİ’lerin yurtdışına gerçekleştirdikleri iş gezileri ve fuar ziyaretleri ihracatta başarı oranını büyük miktarda artırmakta, uluslararası işbirliklerinin oluşmasına yardımcı olmakta ve üyelerimizin küresel sektörel gelişmeleri takip edebilmelerini sağlamaktadır. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman üyelerimizin dış ticaret potansiyelini arttırmayı hedefliyoruz.  Bu kapsamda KOBİ’lerin yurtdışı iş gezilerini desteklemek ve yaygınlaştırmak, bu gezileri daha nitelikli hale getirerek ihracat kapasitelerini artırabilmek için KOSGEB ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) arasında yeni bir destek modeli konusunda işbirliği gerçekleşti.Destek modeli ile birlikte, belirlenmiş kriterler çerçevesinde sektörel olarak en az 10 KOBİ’nin katılım sağlayacağı yurtdışı iş gezileri Birliğimiz kanalı ile KOSGEB tarafından desteklenecektir. Yeni destek modelinin iş dünyasına hayırlı olmasını diliyor, bu vesile ile işbirliğini hayata geçiren TOBB  Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu'na teşekkür ediyorum,”dedi.

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz