YURT KURTARAN ZAFERİ

YURT KURTARAN ZAFERİ
29 Ağustos 2018 Çarşamba 16:07

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı tüm yokluk ve güç koşullara rağmen; kararlılık, inanç ve azim ile gerçekleştirilen Kurtuluş Savaşımızın kahramanlık destanına dönüştüğü 30 Ağustos Zaferi’nin 96’ncı yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecan ile yad ediyoruz.

Haber Merkezi – 30 Ağustos Zafer Bayramı, ülke genelinde olduğu gibi Zonguldak ve ilçelerinde de çeşitli tören ve etkinliklerle kutlanacak. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anılacak.

Zonguldak Valiliği ve Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilecek tören programıyla ilgili bilgi verildi.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 96’ncı yılını dolayısıyla, Zonguldak’ta gerçekleştirilecek kutlamalar kapsamında, 30 Ağustos’ta Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenkler sunulacak, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunacak. Saat 09.45’de ise gerçekleştirilecek geçit töreninde Vali Ahmet Çınar, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ile birlikte halkın bayramını kutlayacak. Hazırlanan program dahilinde devam edecek olan kutlamalar, geçiş töreni ardından tamamlanacak.

Karadeniz Ereğli ilçesinde, 30 Ağustos Perşembe, sabah saatlerinde başlayacak olan program kapsamında, Atatürk Anıtı’na çelenkler sunulup, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okunacak. Devrim Bulvarı’nda geçit töreni düzenlenecek olan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak, bir öğrenci tarafından “30 Ağustos” isimli şiir okunacak.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz