YÜRÜMEK ZORUNDA KALDILAR

YÜRÜMEK ZORUNDA KALDILAR
6 Aralık 2017 Çarşamba 17:10

Yenihaber

Zonguldak bölgesinde kar yağışının en etkili olduğu yerlerin başında Gümeli beldesinin yüksek kesimleri yer aldı. Kar kalınlığının 15-20 santime ulaştığı bölgede, Enerjisa ekiplerinin araçları yolda kalınca çareyi yürümekte buldular.

Haber merkezi -  Zonguldak ve ilçelerinin 400 metre ve üzeri rakımlı yerlerinde yağışlar karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili oldu. Bölgenin en çok kar alan yerlerinden biri olan Alaplı ilçesine bağlı Gümeli beldesinin yüksek kesimlerinde 5 Aralık akşam saatlerine doğru başlayan kar yağışı gece ve 6 Aralık gün boyunca etkili olurken, kar kalınlığının yer yer 20 santime ulaştığı öğrenildi.

5 Aralık Salı saat 16:00 sularında, Gümeli beldesinin Fındıkağlı mevkisinde bir abonesine ulaşmaya çalışan Enerjisa ekiplerinin aracı, aniden bastıran ve kısa sürede tutan dik bir yokuşu çıkamadı. Uğraşlara rağmen yokuşu çıkamadıkları bildirilen ekipler, abonelerinin arılı olan sayacını değiştirmek için birkaç kilometre yürümek zorunda kaldılar. Enerjisa’ın 2 kişilik yolda kalan ekibi bu durumu sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak; “Her koşulda abonelerimize ulaşırız. Abonelerimiz mağdur olmasın diye yolda kalmamıza rağmen kar yağışı altında abonemize yürüyerek ulaştık” notunu düştüler.

Öte yandan, Zonguldak ve ilçelerindeki yağışların 7 Aralık Perşembe zayıflaması, akşam saatlerinden itibaren etkisi kaybetmesi bekleniyor.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz