Yılbaşı geleneği

Yılbaşı geleneği
30 Aralık 2017 Cumartesi 16:11

İHA

Zonguldak’ta amatör spor kulübüne destek amacıyla 40 yıldır düzenlenen okey turnuvasının şampiyonuna "Baba Hindi" hediye edildi.

Kapuz Mahallesi’nde 40 yıl önce başlatılan Tersanespor Geleneksel Taş Okeyi Hindi Turnuvası’nda gelenek değişmedi. Turnuvanın 2017 yılı finali de renkli görüntülere sahne oldu. 1975 yılında kıraathanelerde başlayan turnuvanın şampiyonuna canlı hindi, İkinci ve üçüncüye ise dondurulmuş paket hindi ile kupa bardak hediye edildi. Üç gün süren turnuvanın şampiyonu ise 55 yaşındaki Ahmet Ardıç oldu.

Amatör Lig’de mücadele veren Tersanespor’a gelir sağlamak amacıyla düzenlenen turnuvanın şampiyonu Ahmet Ardıç, "Tersanespor’un her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğu hindi turnuvası bu yıl da epey bir coşku içerisinde geçti. Birlikte olmak gerçekten güzel. Amaç sadece spora ve yaşama destektir. Başka bir amacı yok. Taş okey oynadık ama kumar oynamadık. Yardımlaşma içinde olduk. Bundan sonra turnuvalarda artık kim şampiyon olur hiç önemli değil. Herkese hayırlı ve uğurlu olsun" diye konuştu.

40 yıldır devam eden turnuvanın üçüncüsü İsmail Hasdemir ise "Bu turnuva bir dostluk turnuvası. Onun için özel. Bu turnuva spor kulübüne yardım için düzenleniyor. Herkesin birbirini kucaklaması ve saygı göstermesi açısından, diğer insanlara örnek olması açısından güzel bir turnuva oldu" dedi.

Turnuvanın ikincisi Yasin Dursun, üçüncü İsmail Hasdemir ve dördüncüsü ise Türker Kapkaç oldu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz