YOLLAR YİNE…

YOLLAR YİNE…
26 Haziran 2017 Pazartesi 15:27

Timuçin ÖZAT/ Yenihaber

Bayram tatili nedeniyle yollarda trafik yoğunluğu katlanırken, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları haberleri de art arda gelmeye başladı.

Haber merkezi - Ramazan bayramının ilk günü (25 Haziran Pazar) yurdun çeşitli yerlerinde meydana gelen kazalarda, 42 kişi yaşamını yitirirken, yaralı sayısı da 260’a ulaştı.  Zonguldak bölgesinde gerçekleşen kazalarda da 10 kişi yaralandı.

Bayram tatili öncesi trafik ekiplerinin yazılı, sözlü ve broşürlü uyarılarına rağmen her bayram tatilinde acı haberler üst üste gelmeye devam ediyor. Bayram dönüşü de baza alındığında bilançonun artmasında endişe ediliyor.

Yetkililer bayram dönüşü trafiğine de dikkat çekerek, sürücüleri uykusuz yola çıkmamaları, aşırı hız ve hatalı sollamalardan kaçınmaları, araçlarının bakımlarını yaptırmaları konularında uyarıyorlar.  

Öte yandan, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının büyük bölümünün yine aşırı hız, hatalı sollama ve dikkatsizlik sonucu direksiyon hakimiyetini kaybetmeden kaynaklandığı öğrenildi.

 

Yorumlar
  • Mustafa
    26 Haziran 2017 Pazartesi 15:29

    BİZE BİRŞEY OLMAZ MANTIĞI AYRICA, HIZ LİMİTİNİ ZORLAYIP O ANINI VİDEO İLE PAYLAŞAN HATTA CANLI YAYIN YAPAN BAZI KİŞİLERDEN NE BEKLENEBİLİR Kİ YETKİLİ UYARILARINI DİKKATE ALSINDA KENDİ CANLARIYLA BİRLİKTE BAŞKALARININKİNİ DE KARARTIYORLAR... ...........

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz