YOLLARDA BAYRAM TATİLİ KLASİĞİ: TRAFİK ÇİLESİ!

YOLLARDA BAYRAM TATİLİ KLASİĞİ: TRAFİK ÇİLESİ!
24 Haziran 2017 Cumartesi 14:36

İHA

- Bayram trafiği tatilcileri bunalttı - Tatilciler dinlenme tesislerine akın etti - 12 yaşındaki çocuk tavuklarıyla saatlerdir yolculuk yapıyor

Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla memleketlerine gitmek isteyen tatilciler uzun süren yolculuklarında TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli çıkışında bulunan dinlenme tesislerinde mola veriyor.

Bolu’da TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu üzerinde Ramazan Bayramı tatili nedeniyle trafik yoğunluğu yaşanmaya devam ediyor. Özellikle İstanbul’dan yola çıkarak Ankara istikametine seyir halinde olan sürücüler belli bölgelerde oluşan trafik yoğunluğu ve hava sıcaklıkları nedeniyle zorlu anlar yaşıyor.
İstanbul’dan Kayseri’ye gitmek için sabah saat 07.00’de yola çıktığını söyleyen Selçuk Bakır isimli sürücü, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da trafiğin çilesini çekiyoruz. Normalde biz Bolu’ya 3.5 saatte geliyoruz ama şu an da 5 buçuk saati buldu. Artık bu trafik çilesine bir çare bulunması gerekiyor. Böyle trafik yoğunluğuyla bayramlara gitmek istemiyoruz" dedi.

Saatler boyunca trafikte olan sürücüler TEM Otoyol Bolu Dağı Tüneli’ni geçtikten sonra yol kenarında bulunan dinlenme tesislerine akın etti. Bazı sürücüler ve aileleri dinlenme tesisinin içinde bulunan çimenlik alanlara çıktı.

Ailesiyle birlikte İstanbul’dan Samsun’a giden 12 yaşındaki Hamdi Efe Arslan ise dinlenme tesislerinin çimenlerinde yanında getirdiği tavuklarına su verdi. Arslan, ailesinin kendisine İstanbul’da aldığı tavukları büyüttükten sonra köyüne götürüp bırakacağını söyledi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz