ZATEN DÜĞÜM NOKTASIYDI...

ZATEN DÜĞÜM NOKTASIYDI...
13 Mart 2018 Salı 18:52

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, Şehit Ömer Halisdemir Bulvarında yapılan “U Dönüşü” düzenlemesinin bölgedeki trafik akışını olumsuz şekilde etkilemesi beklenirken, keskin U dönüşü hattının kazalara neden olmasından endişe ediliyor.

Haber merkezi -  Karadeniz Ereğli’nin Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı üzerinde, Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından başlatılan düzenleme ve U dönüşü hattı açma çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.  Yeni yapılan hattın önümüzdeki günlerde açılması beklenirken, bazı sürücüler tarafından gazetemizin whatsApp ihbar hattına konuyla ilgili fotoğraflar geldi.

2013 yılında yapılan üst yolun ardından yolun alt kısmında özelikle mesai saati çıkışlarında trafik sık şekilde kilitleniyor. Gülüç ve Devrek yol ayrımı mevkisinde birkaç yönden gelen araçlar sebebiyle trafiğin düğüm olduğunu gösteren kareler zaman zaman yerel yayın organlarının site ve gazetelerinde yer almıştı. Bu sorunu çözmek için bölgede trafik polisleri görevlendirilmişti. Bölgede bazı günler maddi hasarlı kazalarda meydana gelmiş, sürücüler arasında gergin anlar yaşanmıştı. Gazetemize gelen ihbarlarda, işlerinden dolayı hemen her gün yolun bu kesimini kullandıklarını belirten sürücüler, sabah saatleri ve mesai bitim saatlerinde bu kesimin adeta kilitlendiğini, açılan U dönüşü hattı ile bu kilitlenmenin katlanabileceğini ifade ettiler.

Ayrıca, kamyon, tır ve tanker gibi ağır tonajlı araçlarda her gün bu yolu defalarca kullanmak durumunda kalıyorlar. Bulvarın bu kesimindeki dar dönüş hatlarının, özellikle ağır tonajlı araçların manevra kabiliyetlerini büyük ölçüde kısıtladığı gözlemleniyor. 

Karadeniz Ereğli Belediyesi ekipleri tarafından geçtiğimiz hafta başlatılan çalışmalar kapsamında, üst yolun alt kısmından U dönüş hattı açıldığı gözlemlendi. Trafiğin düğüm noktası olan kesiminde yapılan bu düzenlemenin, daha çok düzensizliğe yol açarak, trafik tıkanıklığını arttırmasından ve kazalara neden olmasından endişe edildiği belirtildi.

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz