Zeytin Dalı Harekatı’na Bir Destekte Onlardan…

Zeytin Dalı Harekatı’na  Bir Destekte Onlardan…
13 Mart 2018 Salı 18:39

Fedai KAÇAR

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, İmam Hatip Ortaokulu tarafından, ordumuzun Zeytin Dalı Harekatıyla ilgili Afrin'e yapmış olduğu harekata destek olmak amacıyla kermes tertip edildi.

Haber merkezi - Minik öğrenciler ve okul yöneticileri farkındalık yaratarak, harçlıklarını askerimize göndererek onların yanında olduklarını göstermiş oldular. Alaplı ilçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, kermes etkinliğinde yaptığı açıklamada; “Alaplı İmam Hatip Ortaokulu tarafından Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili kermes tertip edilmiştir. Tek Vatan, tek Millet, tek Bayrak altında yaşamanın şuuru olarak gençlerimize bu duyguyu aşılamak ve aynı zamanda Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak amacıyla, ordumuzun zafer kılınması ve Vatanımızın bölünmezliğinin ispatı olarak Zeytin Dalı Harekatı Suriye’de yapılıyor. Ordumuz Afrin’e girmek üzeredir. Bundan mutluluk ve onur duymaktayız. Bizde, Vatan, Millet, Bayrak duygusunu öğrencilerimize aşılamak için böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Öğrencilerimizi, velilerimizi idarecilerimizi kutluyoruz. Teşekkür ediyorum” dedi.

Okul Müdürü Mustafa Eroğlu ise; “Alaplı İmam Hatip Okul Aile Birliği ile birlikte Afrin’de müsadele eden Mehmetçiklerimize destek vermek amacıyla okulda kermes düzenledik. Bizler sıcak yataklarımızda yatarken onlar karla, kışla, soğukta mücadele ederlerken boş duramayacaklarını ; Mehmetçiklere bir nebze de olsa destek olmak istediklerini ve kermes düzenledik. Kermesin gelirini de Mehmetçik Vakfına bağışlayacağız. Ayrıca geçtiğimiz Cuma günü de okulumuzda öğrencilerimiz , öğretmenlerimiz ve çalışanlarımız tarafından Fetih Suresi okunmuş olup Din Kültürü Öğretmeni İsmail Tonguç hocamız tarafından da duası yapılmıştır.”dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz