Ziyaretler zincirinde Kdz. Ereğli kampüsünü gündemdeydi

Ziyaretler zincirinde Kdz. Ereğli kampüsünü gündemdeydi
7 Şubat 2018 Çarşamba 14:17

Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte AK Parti, CHP, Esnaf Kefalet, Şoförler Odası ve Gazeteciler Derneği Başkanlarını ziyaret etti.

Karadeniz Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın, başkan vekilleri Mehmet Çivici ve Abdülkadir Çınar, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Remzi Alim, Sibel Demirçin, Aynur Coşkun ve Hasan Yavuz ile birlikte ilk ziyaretini AK Parti Kdz. Ereğli ilçe teşkilatına gerçekleştirdi.

Burada Başkan Fatih Çakır ile görüşen Yalçın Ereğli ekonomisinin canlandırılması için Ereğli Eğitim Kampüsü Projesi’nin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini anlattı.

Yalçın konuşmasında; “Ereğli halkı üniversite ile ilgili bizden bir an önce sonuç bekliyor. Bununla ilgilide sizin takip ettiğiniz konuları biliyorum. Bizimde bu konuda yapabilecek bir şeyimiz varsa sizlere destek olmaya hazırız. Üniversitemizin arsa tahsisi ve avam projesi yapılmıştı. Şu anda proje ihalesi ve yapım ihalesi olduğunu biliyoruz. Bu konuda Kalkınma Bakanlığı nezdinde ne yapılması gerekiyorsa, bir an önce sizlerle ve bölge milletvekillerimizle harekete geçmeliyiz diye düşünüyorum” dedi.

Konuşmasında merhum Yaşar Tetiker’i anıp kendisine Allah’tan rahmet dileyerek başlayan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli’de yaptıkları kadar yapamadıklarının da olduğunu söyledi.

Çakır konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Size ve ekibinize görevinizde başarılar diliyorum. Ereğli sizin de ifade ettiğiniz gibi bir sanayi kenti. Zorlukları olan, insanoğlu yaşadığı müddetçe de sorunların bitmeyeceği bir hayatı yaşıyoruz. Ama son dönemde birlikte hareket etmelerin daha yoğunlaştığı bir Ereğli yaşıyoruz. İnşallah Ereğlimize faydalı olacağız. Hepimizin siyasi görevlerinden ziyade şehre katkı koyabilme adına herkesle, her siyasi düşünce ile Ereğli merkezli bir araya geliriz. Çözdüğümüz sorunlarla birlikte, tabi çözemediğimiz sorunlarımızda var. Bunların takipçisi olacağız. Üniversite konusunun hayata geçmesi için bir an önce birlikte taklip edeceğiz. OSB’de istihdamın artırılması yada şehre yan olarak farklı ne sektör ne getirebiliriz? Veya Erdemir ile daha da bütünleşip şehre nasıl katkılar sunabiliriz diye hep birlikte değerlendireceğiz. Ereğli yıllardır içeride birbiri ile enerjisini harcamasından dolayı geride kaldığımız birçok işimiz var. Benim beşinci yılım. Daha iyi kendimizi analiz edebiliyoruz. Ama bundan sonra Ereğli için birlikteliğin daha yüksek olacağı kanaatindeyim. Bunu sağlarsak Ankara’dan hak ettiğimiz payı daha yüksek oranda alırız diye düşünüyorum. Bizi birilerinin bölmesine, karşı karşıya getirmesine müsaade etmememiz lazım. Geçmişte bunlar olmuş. Bunları yaşıyoruz. Bürokrasi gerçekten bazı zorlukları beraberinde getiriyor. Okullarla, yollarla ilgili yaşıyoruz. Spor anlamında yaşıyoruz. Bende tüm maçları takip ediyorum. Ereğli’de geçenlerde 5-6 bin seyirci ile maç izliyoruz. Ama bir Bartın’a, Devrek’e gittiğimizde oradaki stadı Ereğli’de göremiyoruz. Bunlar Ereğli açısından eksiklik. Yağmur altında 3-5 bin vatandaş ayakta 90 dakika Ereğlispor’u seyrediyor. Bunlar bizim gecikmişlerimiz yada öncelik veremediğimiz projeler. Bu işleri hep birlikte planlamamız lazım. Bizim bu anlamda Ankara’ya gelip-gidecek enerjimiz yüksek. Hangi bakanla işimiz varsa halkımız adına isteklerimizi ileteceğiz.”

Yalçın ve beraberindekiler AK Parti’nin ardından CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı, Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel, Ereğli Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek ve Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay’ı ziyaret etti.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz