Zonguldak, turizmde atak yapmaya hazırlanıyor…

Zonguldak, turizmde atak yapmaya hazırlanıyor…
5 Aralık 2017 Salı 23:46

Yenihaber

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar Başkanlığında, Zonguldak Turizm Kalkınma Planının sunum toplantısının yapıldığı bildirildi.

Haber merkezi - Valiliğimiz tarafından yürütülen Zonguldak Turizm Kalkınma Planı kapsamında, Zonguldak Mağaraları Turizm Mastır Planı, Gümeli - Eğerci Bölgesi Turizm Mastır Planı, Filyos Vadisi Turizm Mastır Planı, Ereğli - Zonguldak Kıyı Mastır Planı, Zonguldak Sanayi Mirası Turizm Mastır Planı çalışmalarının hazırlandığı kaydedildi.

Zonguldak Valiliğinden toplantının detayıyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Mağaralarımızın ziyaretçilere tanıtılması amacıyla Gökgöl Mağarası girişinde yer alacak Zonguldak Mağaraları Ziyaretçi Merkezi mimari çalışmaları hakkında tasarım ekibinden bilgi alınmıştır.

Çayır Mağarası çevresinde bulunan değirmenin turizme kazandırılması amacıyla başlayan mimari tasarım ve mağara envanteri çalışmaları devam etmektedir. Kentin yeni kültür odağı olacak Üzülmez sanayi mirası alanımız koruma uzmanlarınca Zonguldak kültür hayatına dahil olması için tasarlanmaktadır.

Gümeli Eğerci Turizm Mastır Planı çalışmaları kapsamında oluşturulan yürüyüş rotalarının başlangıç noktası olan Gümeli köy meydanı yeniden ele alınmakta ve kentsel tasarım çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca Bölüklü yaylasındaki yapıların rehabilitasyonu ve yayla farkındalık merkezi mimari tasarım çalışmaları sunulmuştur.

Valiliğimizin turizm çalışmaları ara sunumları devam etmektedir.”

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz