Zonguldak’ta 29 Ekim coşkusu

Zonguldak’ta 29 Ekim coşkusu
29 Ekim 2017 Pazar 15:27

İHA

Zonguldak’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.

Zonguldak’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları hava muhalefeti dolayısıyla Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar konuşma yaptı. Çınar, "Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Türkiye Cumhuriyetimiz 94. yaşında. Ama şunu unutmamamız gerekirken Türkiye’nin yaşı 1000’e yaklaşmış durumdadır. Biz hiç bir millete nasip olmayacak kadar köklü bir tarihe, şanlı bir tarihe, kurumsal kapasite, devlet gelenekleri, ahlaki anlayış, her bakımdan kimseye nasip olmayacak büyük bir devlet geçmişine sahip bir milletiz. Tarihimiz bizim hazinemizdir. Çocuklarımızı bu bilinçle, geçmişle öğüterek geliştirmek asli görevlerimizden olmak zorundadır. Ki devletimiz ebedi ve güçlü olsun" diye konuştu.

Törende Genel Maden İşçileri Sendikası tarafından davetlilere Türk Bayrağı dağıtıldı. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmanın ardından resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Tören, HASAD halk oyunlarının gösterileriyle sona erdi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz