Zonguldak'ta ihracat azaldı, ithalat arttı

Zonguldak'ta ihracat azaldı, ithalat arttı
31 Ocak 2018 Çarşamba 17:34

TÜİK

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Aralık 2017 Dış Ticaret istatistiklerine göre Zonguldak'ta ihracat azaldı, ithalat arttı.

TÜİK Zonguldak Bölge Müdürlüğü tarafından 2017 yılı Aralık ayı Dış Ticaret istatistikleri açıklandı. Buna göre Türkiye'de ihracat yüzde 8.6, ithalat ise yüzde 25.4 arttı. Zonguldak'ta ise ihracat yüzde 32.7 azalırken ithalat ise yüzde 18.4 arttı. Karabük'te ihracat yüzde 10.3 artarken ithalatta yüzde 132.8 arttı. Bartın'da ihracat yüzde 160.1 arttı, ithalat ise yüzde 51.6 azaldı.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz