O ŞOFÖR TUTUKLANDI

O ŞOFÖR TUTUKLANDI
1 Mayıs 2017 Pazartesi 00:22

İHA

- Antitank füzesine ait parçalar bulunan tırın şoförü tutuklandı

Zonguldak Limanı’nda antitank füzesi yapımında kullanılan iki dürbün ile iki tetik mekanizması ele geçirilmesinin ardından tır şoförü tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Edinilen bilgiye göre, Ukrayna’dan Cenk-Y isimli Ro-Ro gemisi ile Zonguldak’a gelen bir tırda arama yapan Gümrük Muhafaza ekipleri antitank füzesi yapımında kullanılan iki dürbün ve iki tetik mekanizması ele geçirdi. 27 Nisan 2017 günü meydana gelen olayda ele geçirilen malzemelere el konulurken 38 yaşındaki İranlı E.E., Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Sorgusu tamamlanan E.E., çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ele geçirilen malzemeler üzerinde de analiz yapıldığı öğrenildi. Öte yandan, Ukrayna’dan gelen tırın gümrük geçişinden sonra karayolu ile İran’a gideceği kaydedildi.

Zonguldak Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerince yapılan aramada parçalara ayrılmış haldeki malzemelerin tırın bazı dolaplarında ele geçirildiği öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, ele geçirilen malzemeler üzerindeki incelemeler sürüyor.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz