ORGANİK FINDIK FABRİKASININ İNŞAAT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR…

ORGANİK FINDIK FABRİKASININ İNŞAAT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR…
7 Ocak 2018 Pazar 15:49

YENİHABER

Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen "Organik Fındık Kırma ve Paketleme Tesisi" inşaat çalışmalarına başlandığını bildirdi.

Türkoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, proje kapsamında açılacak organik fındık fabrikasının, dünyada ilk olacağını söyledi.

Yaklaşık 4 milyon liraya mal olacak olan tesisin, 2 milyon lirasının devlet destekli olduğunu ifade eden Türkoğlu, şöyle konuştu: "Oda olarak son 10 yılda organik fındığı yaygınlaştırmak için büyük çaba sarf ettik. Başta Gümeli beldemiz olmak üzere, tüm köylerimizde organik fındık yetiştiriciliği yapılmaktadır. Organik fındığın yaygınlaşmasından sonra ilçemizde fındığı işleyerek, ihracat için fabrika kurmaya karar verdik. Devletin tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi için yüzde 50 hibe destek kredileri vardı. Bundan faydalanmak için yer arayışına girdik. Baktığımız bir kaç yer uygun olmayınca Ereğli OSB'den 5 dönümlük yer tahsis ettik. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylanan projemize, yüzde 50 hibe ile 2 milyon lira kredimiz onaylanmasının ardından 4 milyon liraya mal olacak olan tesisin inşaat çalışmalarına başladık. Çalışmalar bittiğin de tesiste yaklaşık 100 kişi çalışacak ve ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacak."

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz