Olan yayalara oluyor...

Olan yayalara oluyor...
4 Temmuz 2018 Çarşamba 15:44

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinin bazı kesimlerinde yayaların güzergahları otomobiller tarafından işgal ediliyor.

Haber Merkezi -  Gazetemizin whatsApp ihbat hattında gönderilen fotoğraflarda, Karadeniz Ereğli’nin merkezi mahallesi olan Müftü mahallesi İstanbul yol ayrımı mevkiinde, bazı araçların yanlamasına park ile yaya yolunun büyük kısmını kapattığı görülüyor. Yayalar ve özelikle bebek arabasıyla ilerleyen vatandaşlar bu kesimde zorlanarak trafiğin işlediği ana yola inerek kaldırımın diğer tarafına geçmek durumunda kalıyorlar.

3 Temmuz 2018 Salı sabah saatlerinde çekildiği belirtilen fotoğraflarda yer alan araçların yaya yolunda ne kadar kaldığı bilinmezken, ilçe merkezi ve çevresinde de daha önce benzer manzaralar yaşanmış, engelli vatandaşların kullandığı geçitlerin önüne de parklar yapılmıştı. İlçede araç sayısının günden güne artması da  trafik sıkışıklığını ve kazaları da beraberinde getiriyor.

Diğer yandan trafik ekipleri ise, ilçe merkezinde sık sık devriye atarak yasak alanlara park etmiş araç sürücülerini önce anonslarla uyarıyor, ardından kaldırılmayan araçlara ceza işlemi uygulanıyor.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz